Náš blog

Tipy na vianočné darčeky pre športovca

Nič nepoteší športovca viac ako vianočný darček, ktorý pri svojom životnom štýle využije naplno. Vybrať pre neho vhodný darček však nie je vždy jednoduché, a to hlavne vtedy, ak neviete, čo by potreboval a čo sa mu bude páčiť.

Čistá voda: Prečo piť teplú vodu?

Opäť je témou nášho blogu voda. O tom, prečo je pre naše telo dôležitá a prečo je potrebné dodržiavať pitný režim, sme už pár článkov napísali. Dnes si povieme niečo o tom, že piť nemusíte len studenú vodu. Práve naopak, povieme vám dôvody, kedy piť aj teplú vodu.

Cvičenie: Aký má vplyv na psychiku?

Všade okolo nás sa stále hovorí, aký vplyv má cvičenie na naše telo. Áno, budeme sa po fyzickej stránke cítiť fit a na vyšportované telo sa lepšie pozerá. Ale fyzická stránka ani zďaleka nie je jediným dôvodom, prečo by sme sa mali hýbať. Viete však, aký má cvičenie vplyv na vašu psychiku?

Zdravý životný štýl: Existuje päť typov telesnej kondície

Vedeli ste o tom, že existuje až päť typov telesnej kondície? Ak nie, tak už viete a vďaka nášmu článku si môžete urobiť malý test a zistiť, do ktorého štádia patrí vaša kondička. Prečo? Aby ste vedeli, ako ju ešte viac zlepšiť!

Najnáročnejšie športy na svete. Viete, ktoré sú to?

Viete, ktorý šport je na svete najnáročnejší? O tejto téme by sme mohli viesť siahodlhé debaty, pretože každý má na to iný názor. Pre niekoho je meradlom obtiažnosti zaťaženie kardiovaskulárneho systému, pre iných ohromná fyzická vybavenosť. Ako sa na túto tému pozeráme my?

Mýty o pitnej vode: Neverte im!

Každý deň musíš vypiť aspoň tri litre vody! Napijem sa až vtedy, keď budem smädný, veď moje telo vie, kedy chce vodu. Minerálky sú nezdravé! Toto sú najčastejšie mýty, ktoré kolujú o vode a my sa ich dnes pokúsime vyvrátiť.

Mobilné aplikácie na dokonalý relax

Mnohí ľudia si v dnešnej dobe už nevedia predstaviť život bez smartfónu. A to nemáme na mysli len prácu či zábavu, ale aj relax. Tu je náš výber najlepších aplikácií do mobilu, ktoré vám navodia dokonalý relax.

Turistika na Slovensku: Tieto miesta by ste mali vidieť

September a október sú ako stvorené na turistiku. Konečne nás netrápia príliš vysoké teploty, no cez víkendy môžeme ešte stále vychytiť slnečné a krásne počasie. A keďže veríme, že naši čitatelia milujú turistiku rovnako ako my, rozhodli sme sa, že vám predstavíme naše tipy na najkrajšie miesta na Slovensku. Pre turistov, samozrejme.

Vďaka správnemu pitnému režimu bude vaša pleť krajšia ako kedykoľvek predtým

Viete, že voda tvorí väčšinu ľudského organizmu? Určite áno. Okrem toho má výrazný detoxikačný účinok a telo zbavuje toxických a škodlivých látok. Pozitívne vplýva aj na pleť – hovorí sa, že voda je elixírom mladosti a vitality pleti. Aké využitie má voda v kozmetike?

Strašiak menom dlhodobý stres: Naučíme vás, ako sa mu vyhnúť

Ste stále unavení, nič vás nebaví a všetko vás otravuje? Nemôžete večer zaspať, ale ráno sa budíte veľmi skoro? Pribrali ste? Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali kladne, s veľkou pravdepodobnosťou vás trápi stres. A keďže by ste si teraz mali užívať leto a nie sa trápiť, poradíme vám, ako sa stresu čo najlepšie vyhnúť.

Imunitný systém: Týchto 5 vitamínov vám ho naštartuje

Na vitamíny väčšinou pomyslíme až vtedy, keď nám imunitný systém dá jasne najavo, že ich má málo a my ochorieme. Dnes si povieme niečo o piatich základných vitamínoch, ktoré sú pre naše telo kľúčové a mali by sme sa snažiť konzumovať potraviny, ktoré ich obsahujú. Vďaka tomu sa nielenže vyhnete sezónnemu prechladnutiu, ale svoje telo udržíte fit po celý rok.

Zdravý pitný režim: Vedeli ste, že aj vodou sa môžete otráviť?

Bez vody by sme neprežili – aby náš organizmus mohol správne fungovať, musíme jej vypiť dostatok. O tom, čo sa s vaším telom stane, ak pijete málo vody, ste si už určite prečítali množstvo článkov a táto informácia vás neobišla ani v škole. Je však možný opačný prípad? Otráviť sa vodou? Áno, je.

Starostlivosť o pleť: Krásna pleť vďaka našim trikom

Už naše babičky vedeli, že pokožka je odrazom nielen nášho zdravia, ale aj životného štýlu. Predtým, ako si poviete, že tento článok nie je pre vás – predsa sa už len nejaký ten rok trápite so svojou extrémne mastnou alebo naopak veľmi suchou pleťou – uvedomte si jednu vec. Krásnu pleť môže mať každý. Je však nevyhnutné zistiť, aký typ pleti máte a podľa toho sa k nej i správať.

Pitný režim a zdravé stravovanie je v lete dôležité: Viete, aké oleje používať k šalátom?

My si leto bez šalátov predstaviť nevieme. Ich výhod je až príliš veľa na to, aby sme im povedali nie. Na jednej strane nezaťažia náš žalúdok a obsahujú veľké množstvo vody, ktoré v lete naše telo potrebuje viac ako inokedy, na druhej strane nás lákajú svojím pestrofarebným zložením v podobe zeleniny a ovocia. A ak ho ochutíte kvalitným olejom, neodoláte mu.

Cvičenie v lete: 5 tipov, ako ho si ho užiť

Leto je pre mnohých z nás najobľúbenejším obdobím v roku. Nájdu sa však i takí, ktorým horúčavy nerobia dobre, a to najmä v tréningovej fáze. Nech už patríte ku ktorejkoľvek skupine, vysoké teploty sú rizikom pre každého. Ako cvičiť aj v lete a neohroziť svoje zdravie? Poradíme vám 5 trikov.

Vodné športy, ktoré si zamilujete aj vy

Leto bez vody si snáď nevieme ani predstaviť. Ak ani vy a už vás unudili klasické vodné radovánky, dnes vás určite potešíme. Pripravili sme si pre vás pre vás päť najlepších vodných športov, ktoré musíte toto leto vyskúšať.

Pitný režim pri športe je dôležitý. Máte ho nastavený správne?

Pri zdravom životnom štýle netreba myslieť len na pravidelný pohyb a zdravé stravovanie. Jeho súčasťou je aj pitný režim, obzvlášť pred, počas a po tréningoch.

Bezchybná pleť v piatich jednoduchých krokoch

Ktorá žena by netúžila po dokonalej pleti ako z magazínu? Niektoré z nás dokonalú pleť dostali do vienka, iné jej musia trochu dopomôcť. Pripravili sme pre vás magických päť zásad, ktoré vám pomôžu získať bezchybnú pleť.

Trápi vás oslabená imunita? Poradíme vám, ako s ňou zatočiť

Trápi vás oslabená imunita a neviete, čo s tým? Lieky a rôzne vitamíny váš problém nevyriešia. S oslabenou imunitou musíte zatočiť úplne iným spôsobom – zmeniť svoj životný štýl. Poradíme vám, ako na to.

Ako si zlepšiť pamäť? Poradíme vám!

Aj vás hnevá, keď si zrazu ani za nič neviete spomenúť na meno herca, ktorého ste vo filmoch videli už aspoň tisíckrát? Nuž, pamäť veru neoklamete. Buď sa o ňu staráte, alebo sa na nej časom začnú prejavovať známky zanedbávania. Je totiž potrebné si uvedomiť, že vývoj mozgu človeka sa skončí okolo 25. roku života. Od tohto momentu sa nám pamäť sama od seba nezlepší, práve naopak – mozog začína chradnúť a my zabúdame. Aj na to však existuje liek.

Tipy, ako dodržiavať pitný režim aj v lete

Dodržiavať pitný režim v lete je oveľa dôležitejšie ako v iných ročných obdobiach. Viete to aj vy, no už máte plné zuby obyčajnej vody? Sladké vody však pritom viac uškodia ako zbavia smädu. Obohaťte svoj jedálniček chutnými a zároveň zdravými nápojmi. Vybrali sme pre vás pár tipov.

Tajomstvom večne mladej pokožky sú antioxidanty. Ako nás chránia?

Antioxidanty pomáhajú poraziť starnutie, svalovú horúčku a podporujú lepšiu imunitu. Jedným z najúčinnejších je „obyčajne neobyčajná“ molekula vodíka. Vedeli ste, že vodíková voda je silným antioxidantom?

5 tipov na rýchlu a účinnú regeneráciu po športe

Pri pohľade na váhu sa po sviatkoch začínajú každoročne plniť fitness centrá. Ako sa dostať do formy, a pritom sa efektívne regenerovať? Stačí dodržiavať tieto jednoduché zásady a pozitívny výsledok na seba zaručene nenechá dlho čakať.

5 prírodných tipov na pevné nervy

Ako získať mocný elixír na nervy, stres a úzkosť? Prirodzené prostriedky sú často účinnejšie, ako lieky. Stačí dodržiavať základné pravidlá a stresu môžete dať raz a navždy zbohom.

Tekutý zázrak si podmanil hviezdy, a teraz mieri priamo k nám!

Prepadli mu aj americké celebrity ako Blake Lively, Ryan Reynolds či Zac Efron. Aké je ich tajomstvo? Očarila ich moderná zásobáreň antioxidantov – fľaška, ktorá vyrobí vodíkovú vodu stlačením gombíka, a ktorú nosia všade so sebou. Vďaka nej vytvoria z obyčajnej vody z vodovodu blahodarný elixír už v priebehu pár minút.